Adventskalendern 14 december
Nu är det dags att öppna ytterligare en fantastisk lucka i min adventskalender, adventskalendern 14 december. Bakom lucka 14 gömmer sig ljusterapilampan EnergyLight från Philips. Den har ett rekommenderat pris på hela 2199 kr. Vi har en ljusterapilampa från Philips hemma och är riktigt nöjda!
Känner du liksom jag dig mer kraftlös, nedstämd och i känslomässig obalans både på jobbet och i privatlivet under vinterhalvåret? En undersökning gjord av Philips visar att hela 47% av svenskarna delar denna känsla. Det är ofta ett tecken på att vi får för lite solljus. Vi behöver en viss mängd ljus varje dag för att vi ska kunna känna oss pigga. En mörk vinterdag där vi bara får inomhusljus når vi inte ens upp till en femtedel av den mängd ljus vi behöver.
Med hjälp av ljusterapi kan ljusintaget hållas jämnt och därför har Philips tagit fram ljusterapilampan EnergyLight. Med hjälp av denna kan ljusintaget hållas jämnt. En halvtimme framför lampan varje dag innebär att höstdepression förhindras och man känner sig piggare och gladare.
Nu har en (1) av er chansen att vinna denna lampa. För att ha chans att vinna vill jag att du i en kommentar till detta inlägg svarar på frågan vad Philips Nöjdhetsgaranti på Energy Light innebär. Du ska i kommentaren också motivera varför just du ska vinna Philips Energy Light. Dela gärna detta inlägg på din Facebook-sida, Instagram (tagga @jessicasundberg72) eller länka till den på din blogg. Tävlingen pågår till och med 16 december kl 23:59. Glöm inte att ange email-adress så att jag kan komma i kontakt med dig om du vinner. LYCKA TILL!!!
Ev. vinstskatt betalas av vinnaren.


Man får prova den i 60 dagar, blir man inte nöjd får man lämna tillbaka den och få pengarna tillbaka.
Jag vill ge den till min son som bor i Nattavaara – inte mycket dagsljus där.
Man har 60 dagar på sig om man inte blir nöjd, lämna tillbaka och få pengarna tillbaka också.
Jag skulle behöva den här lampan själv för mörkret gör mig deprimerad.
Man får prova i 60 dagar och om man inte är nöjd får man lämna tillbaka och får pengarna tillbaka.
Jag hade gärna gjort som björnen, gått i ide vintertid, men det går ju inte. Kanske är denna lampa vad jag behöver för att vakna till liv lite mer? Håller tummarna för att jag får testa. 🙂
Nöjdhetsgarantin innebär att du får prova lampan i 60 dagar och om du inte är nöjd kan du skicka tillbaka den och få pengarna tillbaka.
Jag vill vinna lampan för att både jag och sambon känner oss mer nedstämda och trötta under vinterhalvåret. Det har varit lite extra kämpigt den här hösten/början på vintern så det skulle verkligen bli en fin och uppiggande present till oss båda. (:
Med åldern har jag blivit väldigt känslig och jag märker att jag blir nedstämd om jag inte får min dagliga ljus-dos, vilket ju inte är så lätt när man bor där man bor. Jag tror att en sådan här lampa verkligen skulle vara en humörhöjare, och den skulle gör att jag fungerar bättre i vardagen. Hoppas på bästa julklappen 🙂
Man får prova och se om den funkar för en. Annars har man hela 60 dagar på sig att testa och ångra sig till full återbetalning.
Vinterdeprimerad.
Väldigt omotiverad.
Alltid mörker. Jag jobbar natt.
Behöver energilampans kilowatt.
Den sprider ett starkt och behagligt ljus.
Portabel dessutom. Till både jobb och hus.
prova i 60 dagar, är man ej nöjd får man lämna den tillbaks och få tillbaka pengarna. den här lampan hade min svärdotter behövt. hon drabbas av både vår och höstdeppighet. Märks väldigt väl när hon inte orkar med allt och kanske hade detta varit ett sätt för henne att må lite bättre
Man får prova på i 60 dagar är du inte nöjd så får man lämna tbx den ovh får alla pengar tillbaks. Hade vart super så vi får upp ungarna nu på morgonen när det är så mörkt, mig själv ochså
Jag lider fruktansvärt av mörkret som vi har just nu och vill bara sova dygnet runt. Ingen energi alls. Denna kanske kan ge mig min energi och ork tillbaka
Man får prova i 60 dagar och är man inte nöjd så får man lämna tillbaka den och får pengarna tillbaka
Eftersom vi nu har bott i över 10 år i soligt klimat och kommit till mörka Sverige så känner man verkligen att det påverkar. Skulle gärna vilja vinna denna och få upp humöret lite så här i vintermörkret.
Som kund får man prova i 60 dagar och om man inte blir nöjd kan manreturnera och få pengarna tillbaka.
Jag är för närvarande sjukskriven pga. utmattningssyndrom och har sovit dåligt under flera månader, kanske att den här häftiga prylen skulle kunna ge mig bättre sömn och trevligare uppvaknanden 🙂
Nöjdhetsgarantin innebär att jag har 60 dar på mig att prova, om jag inte skulle vara nöjd får jag pengarna tillbaka.
Varje gång jag träffar doktorn tjatar han om att jag måste ta mig ut i dagsljus varje dag. Något jag inte lyckas med mer än i bästa fall var fjärde/femte dag. Med den här lampan skulle hen kunna sluta tjata 😉
Philips nöjdhetsgaranti innebär att man får prova produkten i 60 dagar, och om man inte är nöjd får man lämna tillbaka den och får pengarna tillbaka.
Varenda år blir jag så extremt deppig när solen syns mindre och mindre, många dagar vill jag inte ens gå upp ur sängen, vissa dagar tillbringar jag 12 timmar där och är fortfarande trött när jag går upp. Jag är sjukskriven på grund av kronisk smärta vilket gör att jag har extra lätt för att bli deprimerad så det skulle verkligen vara underbart att få testa denna lampa och se om jag kan må lite bättre <3
Har delat tävlingen på min facebook https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1644892762445026&id=100007729547643
Man får i 60 dagar prova produkten och är man inte nöjd så får man lämna den åter och få pengarna tillbaka.
Den här verkar spännande. Jag har en mamma som lider väldigt mycket när det blir höst och mörkt. Hon deppar ihop och tycker att allt är tråkigt. Tänk om den här kan vara lösningen på hennes problem. Skulle vara helt underbart i så fall!
Nöjdhetsgarantin innebär att du får prova lampan i 60 dagar och om du inte är nöjd kan du skicka tillbaka den och få pengarna tillbaka.
jag skulle vilja vinna denna lampan för att båda vi har känt oss nedstämda och trötta hela hösten.
Man får pröva den i 60 dagar och om man inte är nöjd så får man lämna tillbaka den och får pengarna tillbaka.
Jag har alltid problem med den här mörka årstiden och skulle kunna sova hur mycket som helst, vilket av naturliga skäl inte går. Jag måste ju t ex jobba:) Allt känns tungt och jobbigt och inget är riktigt kul, så en sån här lampa tror jag skulle göra susen:)
Svar: nöjdhetsgarantin innebär att man får prova lampan i 60 dagar.
Jag vill jättegärna denna lampa vinna,
så att min höstdepression kan försvinna.
Sol och ljus gör att jag mår bra,
har inte råd att gå spa.
Jag i en mörk lägenhet bor,
skulle vara perfekt om denna lampa till mig for!
Man får prova den i 60dagar o är man inte nöjd kan man lämna tillbaka med pengarna tillbaks. Jag har alltid haft det lite.extra tungt under höst och vinter med depression och ångest, nu har jag en liten tjej att glädjas över och en.till i magen som ljusar upp mina dagar men den lite deppiga ångestkänslan ligger ändå där och lurar.när mörkret faller på . denna kan.nog vara något för mig. Håller tummarna:)
Hej!
Man får prova och se om man tycker den fungerar, man har hela 60 dagar på sig att testa och ångra sig med full återbetalning.
Jag har en sjukdom som gör mig väldigt deprimerad i perioder och jag har provat snart sagt allt som står till buds i medicinsk väg utan att ha upplevt mer än en mycket måttlig effekt. Jag har däremot inte provat ljusterapi och är väldigt nyfiken på att göra det, så det skulle betyda oerhört mycket för mig att vinna denna tävling.
Mvh
Ann-Charlotte
Man får prova i 60 dagar och om man inte är nöjd får man lämna tillbaka och får pengarna tillbaka.
Man blir mest sittande still,
när regnet utanför öser ner.
Känner mig mer som en sill,
Än att hitta orken mer.
Hösten lovar färg med löv i röda och gula nyanser,
Men tappar sedan färgen och blir mörk och trist.
Med Philips EngergyLight får jag nya ljusa chanser,
Ger mörkret en välkommen frist!
Svar: Är man inte nöjd med produkten efter 60 dagar så får man returnera varan och få pengarna tillbaka (väldigt generösa villkor)
Jag drabbas varje år av höstdepressioner då precis allting går i stå. Dieten går åt pipsvängen, träningen läggs på is, jag blir trött, nedstämd och allmänt orkeslös och varken vill eller kan någonting (känns det som)
Jag tror jag skulle kunna bli hjälpt av en sådan lampa att komma på rätt spår igen för varje höst/vinter saboteras så mycket av det arbete jag lagt ner på att bli friskare under resten av året. Kanske skulle en Energy Light vara räddningen.
Man får prova i 60 dagar och om man inte är nöjd får man returnera varan och pengarna tillbaka.
Jag har verkligen svårt för vintrarna, knaprar piller och vill helst gå i ide fram till april, ljus kanske kan hjälpa mig…det vore bästa julklappen, att få må bra
Jag o dotter åker gärna till stallet, gryning eller helg, för att fodra. Det ger så mycket! Närhet, prat om livet. Vill aldrig vara utan
Nöjdhetsgarantin låter dig prova lampan i 60 dagar, är du ej nöjd får du pengarna tillbaka.
Jag skulle vilja ha lampan själv, bor uppe i Kiruna vart det inte är sol många timmar på dygnet. Börjar mörkna redan vid 13 tiden så denna lampa hade varit praktisk!
Deras nöjdhetsgaranti innebär att man får testa den i 60 dagar och om man inte är nöjd får man lämna tillbaka den och självklart får man pengarna tillbaka.
Jag lider verkligen av solbristen under hösten och vintern och jag är konstant otroligt trött. Jag skulle antagligen kunna sova dygnet runt om jag fick. Jag hade verkligen blivit glad om jag fick chansen att vinna den här för jag tror verkligen den skulle göra sån otrolig skillnad!
Man har 60 dagar på sig om man inte blir nöjd, lämna tillbaka och få pengarna tillbaka också.
Att få en sån här lampa skulle göra säkerligen göra mig mycket piggare under vinterhalvåret. Jag är ofta trött och har ont i huvudet under vintern så skulle vara väldigt kul att se om detta är lösningen.
1)
Om du köpt en produkt som omfattas av Philips Nöjdhetsgaranti får du i lugn och ro prova den hemma i upp till 60 dagar. Skulle du inte vara nöjd skickar du tillbaka den till Philips och de betalar tillbaka samma belopp som du har betalat för produkten.
2)
Jag är med i en förening för människor med depression, utbrändhet och liknande. Vi tar hand om varandra lite extra i en särskild möteslokal där vi de flesta dagar om vi vill kan fika, småprata, ge stöd och värme. Jag vet inte hur många gånger jag hört frasen ”Å, jag är så trött nu! och att diskussionen varje gång pekat på att det är bristen på dagsljus som är den största boven i vinterdeppet. Jag har föreslagit ljusterapi, faktiskt googlat fram Philips lampa, men man har tyckt att det varit för dyrt. Om jag vinner kommer jag dela med mig av denna generösa vinst och göra många människor glada 🙂
Man får prova den i 60 dagar, blir man inte nöjd får man lämna tillbaka den och få pengarna tillbaka.
Jag skulle vilja hjälpa en fin vän att bli piggare. Hon har jobbat som volontär hela hösten och är nu ganska utbränd. Det är en underbar kvinna som alltid stannar när en främling behöver hjälp, stöd eller tröst, oavsett vem det är. De flesta människor går bara förbi.
Man får prova i 60 dagar, och om man inte är nöjd får man returnera varan, och får pengarna tillbaka.
Jag lutar mig på vad forskningen säger
Att solsken är värsta grejen
D-vitaminbrist
Hette det visst
Lampan fyller sin funktion
Jag säger ja till en daglig injektion!
Det innebär att man får prova produkten i 60 dagar, och blir man inte nöjd får man lämna tillbaka produkten man köpt och få pengarna tillbaka.
Det skulle verkligen vara spännande att testa denna lampa! Jag är för tillfället långtidssjukskriven och då jag inte har rätt till ekonomisk hjälp så har jag varit tvungen att flytta hem till föräldrarna vilket inte gör det hela bättre. Så om den här lampan kunde göra depressionen mer hanterbar så vore det som en skänk från ovan (eller ja, från dig)!
Svar: Man får prova i 60 dagar och om man inte är nöjd får man lämna tillbaka och får pengarna tillbaka.
Det skulle vara perfekt för mig att testa detta! Jag är jättetrött hela vintern! Skulle kunna sova hela dagarna! Tror det beror på att det är så mörkt hela tiden. Hoppas på tur så jag vaknar till liv efter julafton!
Man får prova i 60 dagar och om man inte är nöjd får man lämna tillbaka och får pengarna tillbaka.
Jag sover dåligt och är ofta trött. Det vore intressant att se om den här lampan kunde ge mig bättre sömn 🙂
Med nöjdhetsgarantin får man prova lampan i 60 dagar och om man inte är nöjd kan man skicka tillbaka den och få pengarna tillbaka.
Jag har långvarig panikångest med utmattningstendens och depressiva inslag. Jag mår mycket bättre idag, men hamnar lätt ur balans av små förändringar. Förändringarna mellan årstiderna är sjukt jobbiga, och jag lider av grådassiga dagar. Känner hur jag mår bättre så fort det kommer lite frost eller snö på vintern så man får lite mer ljus. Denna lampa hade nog hjälpt mig mer än jag kan föreställa mig faktiskt!
Philips Nöjdhetsgaranti innebär möjligheten att prova produkten under 60 dagar, med möjligheten att lämna tillbaka produkten och få pengarna tillbaka ifall en inte är nöjd.
I den mörka vintern blir jag nog tvär,
halkar – slår mig – skriker och svär.
Det är då jag behöver en sån där,
helst utan att gå till en affär.
Ljuset skulle ta mig ur min misär,
livet skulle få mer karaktär!
Jag är gärna med och tävlar. Jag skulle verkligen behöva ett fint uppvaknande på morgonen, vaknar jag upp häftigt blir jag på dåligt humör och en ”pain in the a–” för min familj.
Har delat här
https://annasbloggtavlingar.wordpress.com/2015/12/14/lucka-14-leva-sunt-1612/
Svar på frågan är:
Man får prova lampan i hela 60 dagar och är man inte nöjd så får man skicka tillbaka och få pengarna tillbaka.
Prova 60 dagar om en nöjd, lämna tillbaka och få pengarna tillbaka.
Brukar klara höst och vinter ganska bra men i år har jag varit så trött. Sover mycket men är ändå slö och utan ork. Skulle vilja bli pigg igen utan att behöva vänta tills det blir sommar
Jag är gärna med och tävlar. Jag fyller år den 23/12- vilken härlig present det vore!
Nöjdhetsgarantin ger köparen rätten att testa produkten i 60 dagar. Är nan inte nöjd får man lämna tillbaka.
Jag är glad åt att faktiskt få lite dagsljus varje dag i jobbet sim lärare, en fördel som allt rastvaktande ger. Men det räcker inte, så klart. Jag är nyfiken på att se om den kan hjälpa mig. Just nu är jag som en urvriden trasa och går på knäna, fyra dagar till…. Sedan skulle jag vilja få chansen att med ledigt, utomhusaktiviteter och lite ljusterapi få upp prk och energi för att komna tillbaka som fröken hurtig igen i januari.
Må gott!
60 dagar får man lov att testa!
Vi har just bytt Småländsk vinter och natur,
mot Norrbotten, kyla, snö och skoterkultur!
Vi älskar det, med undantag för en sak,
its really early when it gets really, really dark!
En Lampa från Philips är precis vad vi behöver,
så att dessa nedstämda, deprimerande dagar är över!
Man får prova i 60 dagar och om man inte är nöjd får man lämna tillbaka och får pengarna tillbaka.
Hela familjen skulle behöva sitta framför lampan och få lite extra energi, känns som om jag bara jobbar och sover.
Man får prova i 60 dagar och om man inte är nöjd får man lämna tillbaka och får pengarna tillbaka. Jag skulle verkligen vilja prova om det fungerar för jag går på knäna av trötthet. Dels så har jag en väldigt energisk 2-åring med mycket vilja och min sambo jobbar borta på veckorna och är bara hemma på helgen (typ fred-söndag fm) sen har vi hållit på med min pappas dödsbo och sorterat och kastat och tömt huset, det tar aldrig slut och jag känner bara att jag inte orkar mer!!
Du får prova lampan i 60 dagar och om du inte är nöjd kan du skicka tillbaka den och få pengarna tillbaka.
Här uppe i Västerbotten är dagarna riktigt korta nu. Försöker (men hinner inte alltid) ta en promenad på lunchen och har dessutom börjat käka D-vitamin. Det hjälper en del och kan Philips få mig att piggna till ännu mer ur min dvala så vore det ju rent fantastiskt!
60 dagars prov och är man inte nöjd får man lämna tillbaka och får tillbaka pengarna.
Bor i mörkaste kalla Norrbotten. En ljusterapilampa hade underlättat för mitt humör något galet mycket. Egentligen borde man åka utomlands till solen under den mörka årstiden för att tanka d-vitamin, men det är ju så dyrt för en trebarnsfamilj att åka på skolloven under vinterhalvåret. En sån här lampa hade ju varit guld värd!
Philips nöjdhetsgaranti innebär att om du inte är nöjd med produkten har du rätten från dom att du ska få kunna lämna tillbaka den inom 60 dagar.
Jag tror denna produkt skulle vara ett väldigt bra alternativ för mig att testa, då jag är väldigt lättpåverkad utav mörkret och den hetsiga vardagen som i bakgrunden därefter spinner på i hög fart. För mig, som kontroll och prestationsinriktad person, har det alltid varit svårt att finna tid och rum för lugn varje dag. Det är faktiskt väldigt sällan när man reflekterar över det som man egentligen tar bara några minuter varje dag till att slappna av utan att tänka på annat. Nu vet jag inte om denna produkt kommer lösa alla problem man har, men jag tror ändå på något sätt att den kan vara något då spåret tror jag är på rätt väg, liksom solens betydelse för välmåendet. En väldigt smart idé av Philips som jag tror kan faktiskt sticka ut till en riktig påverkning tillskillnad från andra ”mirakel” produkter!
Åh, tänk att få ge denna i julklapp till sig själv 🙂 Denna trötta och slitna småbarnsmamma är såå morgontrött och jag får panik på den ettriga väckarklockan! Vaknar alltid och känner mig sur och missnöjd, haha.. Vilken dröm att få vakna upp lite mjukare!! Som att snooza fast utan att man behöver ligga kvar en massa extra i sängen och bli försenad och stressad liksom 🙂
Svar: Man får prova i 60 dagar. Blir man inte nöjd får man lämna tillbaka den och få pengarna tillbaka.
Kram Matilda
Man får i 60 dagar prova produkten och är man inte nöjd så får man lämna den åter och få pengarna tillbaka.
Jag äter antidepressiv medicin, men det känns inte optimalt. Vill gärna ha denna mirakellampa som komplement. Är trött på att vara trött 🙁
Eller jahaa, jag tänkte att det var en sån där väcknings-manick med ljus men det är det nog inte? 🙂 Men det här är nog också super. Går ju runt som en zombie vissa dagar känns det som. Går hemifrån när det är mörkt och kommer hem när det är mörkt.. Fy va deppigt!
Du får prova lampan i 60 dagar och om du inte är nöjd kan du skicka tillbaka den och få pengarna tillbaka.
Denna står högst upp önskelistan. Så fort solen tittar fram så blir man så otroligt glad och pigg. Som skiftjobbande mamma skulle denna göra underverk på mig. Och vilken energi och glädje man blir för resten av familjen 🙂
Testa produkten i 60 dagar, är man inte nöjd får man lämna tillbaka den och få pengarna tillbaka!
Men vilken grej! Jag visste faktiskt inte ens att det fanns så att man kunde göra ljusterapi hemma.
Jag känner mig orkeslös och matt hela vintern, bara trött helt enkelt och det är faktiskt jobbigt när jag är föräldraledig med två småttingar som har hur mycket energi som helst! Skulle gärna prova så jag blir en piggare mamma!
Man får prova 60 dagar och är man inte nöjd får man lämna tillbaka och få pengarna tillbaka.
Hade gärna köpt och testat om plånboken inte gapat tom, så nu ropar jag: ” EnergyLight komsikom”.
Behöver energi som får kroppen att leva och må bra, för den slits av fibromyalgi var eviga da´.
Du får prova produkten i 60 dagar, och blir du inte nöjd får du lämna tillbaka produkten du köpt och få pengarna tillbaka. Jag skulle verkligen inte lämna tillbaka denna! Sitter i ett hörn på kontoret, ej nära fönstret som ändå vetter ut i en ganska liten innergård mitt i ett högre hus… MÖRKT är uttrycket som beskriver min plats. Ja, trots tända lampor. Jag får INGET som helst dagsljus utifrån om jag inte går ut – vilket ofta inte passar.
Behöver verkligen lite extra energi! Är på väg tillbaka efter att ha varit totalt nere i min stress och behöver lite extra lyft för att orka 100 procent igen!
Svaret är att man får prova sin produkt i 60 dagar och är man inte nöjd får man pengarna tillbaka. Inte illa!
Du får prova produkten du köpt i 60 dagar och om du inte är nöjd kan du lämna tillbaka den och få pengarna tillbaka.
Jag vill vinna till mig själv för jag är sjukt morgontrött och har väldigt svårt att komma upp på morgonen. Jag blir lätt deprimerad på vintern och serotoninnivån sjunker drastiskt. Den här lampan är ju ett väldigt mycket bättre alternativ än mediciner 🙂
Den skulle verkligen bli älskad och använd här.
Nöjdhetsgarantin betyder att man har 60 dagar på sig att testa produkten, och annars får du lämna tillbaka den!
Jag är med av den anledning som sist i din tidigare tävling (11 dec), fast jag själv skulle behöva den också (tror jag)?
Min sambo jobbar shift, och han behöver lite extra energi, därför skulle jag vilja ge honom denna. Själv känner jag mig också oväntat nere, tror att det är mörkret men även att man inser att det snart är ett nytt år? (vilket är helt sjukt!)
Summasummarum, jag vill vinna då jag och min sambo behöver lite ljusare tider i detta mörker! 🙂
Man får testa i 60 dagar är man inte nöjd får man pengarna tillbaka.
Det skulle vara skönt att få ”behandling”av denna ljuslampa så man slapp gå i denna dvala,som detta mörker bidrar till
Som kund får man prova i 60 dagar, är du inte nöjd får du pengarna tillbaka. Hur bra som helst! jag skulle verkligen behöva en ljusterapilampa då jag för 4 månader sedan blev mamma till världens finaste tjej som tyvärr har svår kolik, reflux samt en bakterie i magen (ofarlig men som kan skapa problem på så små) så eftersom jag är vaken hela nätterna med henne och sedan blir avbytt av pappan i familjen för att få sova några timmar på morgonen istället missar jag den här tiden på året i princip det lilla ljus som finns. En ljusterapilampa skulle även användas flitigt när koliken försvinner och jag börjar jobba eftersom jag jobbar natt på ett äldreboende och den här tiden på året knappt ser ljus då heller ? Jobba hela nätterna för att åka hem tidigt på morgonen då det fortfarande är mörkt, sova den lilla tid det är ljust, vakna när det är mörkt och åka till jobbet igen. Hoppas hoppas!
Nöjdhetsgarantin innebär att du har 60 dagar på dig att prova den. Är du inte nöjd få du lämna tillbaka den.
Efter att jag fick en utmattningsdepression för 4 år sedan har jag fått kämpa för att komma på benen. Jag gör verkligen allt för att må bra.
Att både vara trött och deprimerad när det är vinter och mörkt är verkligen otroligt jobbigt.
Jag försöker att ta en promenad den korta stunden det är ljust per dag, men det lilla ljuset räcker inte.
Jag är helt säker på att jag skulle må bättre av en energy Light, skulle så otroligt gärna vilja testa.
Delar på Facebook (Lisa Öberg )
Delar på Instagram ( lillategelhuset )
Håller alla tummar och hoppas på tur ❤
Nöjdhetsgarantin : som innebär att du får prova lampan i 60 dagar och om du inte är nöjd kan du skicka tillbaka den och få pengarna tillbaka.
Sååå många anledningar…
stressad trebarns mamma som pluggar heltid, utbränd i våras och nu trött, jämt !
Har hört mycket om denna lampa och det är inget som jag har råd att unna mig själv tyvärr.
Går nästan som i dvala hela dagarna och tänk om man kunde bli lite piggare mamma och fru <3
Hej
Nöjdhetsgsgarantin betyder/ innebär att du har 60 dagar att testa produkten och är man inte nöjd får man lämna tillbaka den och få pengarna tillbaka!
Finns fler som skrivit om sjukdom ser jag och jag ställer då frågan varför skulle du just då välja mig?
Och jag kan inget göra än att skriva från hjärtat och sen hålla tummarna:-)
Jag har haft panik ångest, pstd länge och de tre senaste jularna har jag legat inlag för jag har blivit sämre trots behandlingar och terapi och förra julen var hemsk… Fick tidigt i början av detta år reda på att jag är och alltid varit bibopär, borderline och svag adhd! & förlorade mitt ÄLSKADE jobb som barnskötare 🙁 Men det var skönt” att få diagnoserna för att börja förstå sig själv… Under året har de testat olika mediciner som inte riktgt fungerat och är nu inne på typ den sista som de har 🙁 livrädd att den inte ska fungera och vill ju bara Ha en underbar jul! Läkaren säger att LJUS är så viktigt , att promenera är så viktigt , äta rätt, sova rätt, ta mina mediciner exakt samma tid! Och allt kan jag påverka och gjort gör, ändrat min vardag trots att jag fortfarande är depressiv MEN ljuset kan jag inte styra över:-/. Så skulle troligtvis förvandla min vardag och mitt liv om kag har turen att få använda denna för mig och min familj 🙂 God jul
Och som jag brukar säga ( mitt motto) tough Times dont last tough people do 🙂
Man får prova i 60 dagar och om man inte är nöjd får man lämna tillbaka och får pengarna tillbaka.
Som nybliven trebarnsmamma skulle jag behöver lite ljus på morgonen för att piggna till. Skulle behöva ljus dygnet runt nu förresten.
Svar: Man får prova i 60 dagar och om man inte är nöjd får man lämna tillbaka och får pengarna tillbaka.
trött och sliten och svårt att vakna till
inget hellre än denna jag önska vill
utmattning ger ingen energi
tror jag hjälpt av denna bli
och får härlig ljusterapi
så att jag tindrande i jul kan bli
Nöjdhetsgarantin innebär att man får prova lampan i 60 dagar och om man inte är nöjd kan man lämna tillbaka den och få pengarna tillbaka.
Jag vill vinna för att jag de senaste 5 åren har känt mig orkeslös större delen av tiden. Jag tycker att det blir bättre om jag åker utomlands under vintern men som universitetsstudent så har jag helt enkelt inte råd att göra det varje år och därmed tanka energi. Jag skulle bli otroligt glad om jag vann för att se om detta är något som äntligen kan hjälpa mig!
SVAR: 60 dagars prov kan man säga är man inte nöjd så får man pengarna tillbaka och det kallar jag en jädrans bra garanti 🙂
Själv skulle jag kanske må lite bättre med den där lampan för jag blir lätt lite dysterkvist på höst/vinterhalvåret och saknar verkligen ljuset, åker om jag kan och har råda till solen några gånger på vintern och blir genast piggare och gladare så denna kanske är ämnad för just mig 😉
Svar: Man får prova i 60 dagar och om man inte är nöjd får man lämna tillbaka och får pengarna tillbaka.
Denna skulle jag behöva som har svårt att gå upp på morgonen, när man är arbetslös är det lätt att man vänder på dygnet och det är just vad som hänt mig. Därför står mitt hopp till denna underbara vinst så det kanske blir lättare att ta sig upp i tid på morgonen. Ljus är också vad vi behöver just nu denna mörka årstid.
Mvh Julianna Fredriksson
Den garantin innebär att man får prova i 60 dagar och lämna tillbaka om man inte är nöjd.
Reagerar väldigt mycket denna mörka årstid och mår inte alls bra!
Provat ljusterapi 1 gång men det blir så dyrt i längden annars hade jag gärna gjort det.
Hoppas nu på ett härligt uppvaknande då jag jobbar tvåskift och går upp innan fem…
Jag har varit utbränd och har fortfarande sömnproblem, har försökt på alla möjliga sätt
att bli bättre , men det är svårt .
Sömnproblemen gör att det blir svårt med det mesta och allt kommer i otakt .
Skola, umgänge , arbete – ja allt . Orken tryter betänkligt och man känner sig aldrig utvilad.
Har nästan glömt bort hur det kändes innan man blev sjuk och när man kunde somna och vakna
utvilad. Hoppas på turen att vinna – då jag verkligen vill försöka allt.
Nöjdhetsgarantin innebär att du får pengarna tillbaka om du inte är nöjd efter 60 dagar.
Jag har länge funderat på att köpa en sån här lampa och har även önskat mig en sån flertalet gånger, men har ännu ingen i min ägo.
Blir extremt trött på vintrarna och tror att detta kan hjälpa mig…
Svar: Nöjdhetsgarantin innebär att du har 60 dagar att testa produkten, och är du inte nöjd får du lämna tillbaka varan och få pengarna tillbaka!
Jag hatar att gå upp tidigt på morgonen, och är verkligen ingen morgonmänniska. Det innebär att jag har lätt för att vända på dygnet, men som tur är har jag dottern. Hade det inte varit för henne hade jag många gånger legat kvar och inte klivit upp alls. Den här fantastiska lampan skulle nog underlätta och hjälpa till enormt och kanske skulle den också få mig i säng lite tidigare om kvällarna, så att jag inte skulle vara lika trött och seg som jag vanligtvis är om mornarna. Det skulle kort och gott behövas nu speciellt inför nästa år då jag faktiskt ska läsa på distans vilket kräver ytterligare disciplin och ett större ansvar utav mig.
Delat offentligt på FB (Sanna Kaakinen).
Kram Sanna