Tomten tar sommarsemester

Idag fick jag hem godistillverkaren Cloettas senaste nyhet, Cloetta Juliskum. Man vill nu att skumälskarna även ska få en chans att njuta på sommaren och inte bara till jul och påsk. Juliskummet är skumtomtar som har smak av päronglass och cola. Det är en limited edition som bara kommer att finnas under sommaren 2012.

Skumtomtar med smak av päronglass och cola låter mycket gott och somrigt och kommer säkert att bli en storsäljare. Mycket smart försäljningstrick från Cloettas sida!

Jessica Sundberg

Jag heter Jessica Sundberg och är 47 år, bor i Stockholm med min man Mattias och mina två älskade barn Filippa och Gustaf. Bloggen Leva Sunt handlar om att leva sunt och hitta balans på alla plan i livet. Jag blandar kost och recept, träning och hälsa, resor och vardag och hur man får detta att gå ihop i livet som heltidsarbetande förälder. Bloggen är helt enkelt en livsstilsblogg nischat mot hälsa i vardagen med inriktning mot familj. För att komma i kontakt med mig kan du maila: jess.sndbrg@gmail.com eller jessica@attlevasunt.se.

Du gillar kanske också...

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *