Alla genvägar är bra utom dom dåliga
Jag mår så mycket bättre på våren och sommaren jämfört med hösten och vintern. Ljuset, solen och värmen livar upp och livet känns de flesta dagar på topp! Jag är inte ensam om att känna så här. Jag tycker hela Sverige sjuder av liv, rörelse och glädje de ljusa, varma årstiderna. Härligt!
Jag är inte ytlig, men en fin solbränna vill jag gärna ha att visa upp nu när man går i kjol, klänning, shorts, tunna tröjor och linnen. Inte för att jag egentligen bryr mig om vad andra tycker, men jag känner mig snyggare med en lättare solbränna jämfört med att vara vit som ett lakan.
Nu är den svenska sommaren inte den längsta, inte heller har vi garanterat sol varenda dag och alla har vi varken tid eller råd att åka utomlands på sommaren. Då får man ta de genvägar som finns till att få lite färg.
Jag har precis skaffat Imedeen Tan Optimizer, ett kosttillskott som förbereder och hjälper huden att få den optimala färgen. Kapseln innehåller pigmenterna betakaroten, lykopen och lutein och vitaminerna C och E som skyddar cellerna mot oxidativ stress. 1 månad innan huden ska vara i solen och hela perioden du befinner dig i solen.
Det ska bli fint väder resten av veckan och enligt prognoserna ska det hålla i sig. Bäst jag börjar med Imedeen redan nu!


Senaste kommentarer