Förhandsvisning av Hotell Transylvanien
Liksom många andra bloggare var vi i lördags på biograf Skandia för att se förhandsvisningen av filmen Hotel Transylvanien.
Vi möttes i entrén av Frankensteins monster. Gustaf blev lite rädd men Filippa lät sig gärna fotograferas tillsammans med Frankenstein. I foajen fick vi hämta 3-D glasögon, godispåsar och läsk. Det fanns också möjlighet till ansiktsmålning men köerna var alltför långa.
Filmen Hotell Transylvanien handlar om Greve Draculas dotters 18-årsfest. Filmen var mycket spännande och 3-D effekterna gjorde att filmen blev extra sevärd. En film som passar hela familjen.
Avslutningsvis fick barnen var sin goodiebag vid utgången från biografen. Den innehöll bland annat läsk, mugg, tablettask, en burk pepparkakor, ballonger och en magnet med motiv från filmen.
Senaste kommentarer